Kontaktovala mě maminka 2 a půl letého chlapečka, že synek z ničeho nic začal kulhat. Zcela bezdůvodně. Lékařka ji informovala, že je to prý viróza a předepsala mastičku. Maminka s takovým řešením nebyla spokojena a chtěla zjistit příčinu. Dohodly jsme se na dálkovém léčení, kde se ukázaly následující příčiny:

„Kulhání je pro odvedení pozornosti, stáhnul si tuto taktiku z minulého života, kde byl zakrslý a kulhavý, byl šaškem krále a v převleku slídil po ulicích, všude sbíral informace a pak jimi vydíral lidi, hodně byl bohatý, ale toto vydírání se mu stalo osudným, když ho pak někdo kvůli tomu zabil.

S duší synka jsme hodnotili ten život, uznal, že to nejlepší nebylo. Nyní tu taktiku také použil(hlavní záměr/problém maskoval fyzickým defektem pro odvedení pozornosti). Jednak pro sbírání informací, takže pozor jaké signály mu jako matka dáváte a jak hovoříte o jeho otci! a dále tím maskuje pocit opuštění. Vy jste unavená z těhotenství a malá (zatím nenarozená) stojí mezi vámi a synem. Otec syna je zcela pohlcen prací a nevidí vás. Syn stojí sám mezi vámi a stýská si. S duší syna jsme mluvili o tom, že lepší bude, když své potřeby bude jasně vyjadřovat než maskovat nějakým defektem.

Vás a budoucí sestřičku už má tedy srovnanou, bude takový váš ochránce, vybral si to pro vlastní posílení a tak to teď tak bere. K otci bude průběžně promlouvat, aby ho vytrhl z té pracovní letargie, aby vás zas vnímal a zahrnul do svého světa. Otec syna tam má prioritně zajištění rodiny, je tím pohlcen, nemá kapacitu na nic jiného.“

******

Během hodiny jsem dostala zpětnou vazbu od paní, že synek přestal před 30 minutami kulhat a ráno ještě poslala zprávu, že večer ji jasně formuloval svá přání a potřeby a i nadále nekulhá a začal hned ráno běhat (ranní text od klientky:“A večer a v noci si přesně říkal co chce stylem: prosím tě zazpívej mi ještě jednou. Já bych se chtěl přitulit a tak.“)