Klientka (říkejme ji Zdeňka) přišla s problémem, že nechce nového partnera (říkejme mu Tomáš). Ještě nám tam figuruje jeden z bývalých partnerů Zdeňky, budeme ho nazývat Petr).

Během individuálního sezení se dostáváme k různým přesvědčením, které ji blokují v partnerství a které nesou strach z nové známosti. Spousta z nich je spojena s dřívější partnerskou zkušeností s Petrem.

Přesvědčení jsou například:
-Musím plnit představy a požadavky svého partnera
-S partnerem musíme mít hodně společného, abychom společně mohli sdílet
-Chci rovnocenného partnera
-Mám strach, že bude stejný jako Petr
-Vadí mi, jak je spokojen s vlastním životem, jak chodí s kamarády do hospody
-Mám pocit, že stagnuje, já se potřebuji vyvíjet.

Přichází si na to, že od matky převzala spoustu omezujících přesvědčení, která měla matka o mužích a partnerech obecně (např.:S partnerem jsou potíže).
Vše propouštíme. Také si uvědomuje, jak jí to omezuje i ve finanční sféře. Vzpomínka na scénu z dětství, kdy matka v kuchyni vyčítá otci, že dal na domácnost málo peněz (peníze leží na stole před dítětem) ji šokuje, když si uvědomí souvislosti s vlastním chováním a aplikováním podobných návyků ve svém životě.
Pokračujeme dál a klientka si uvědomuje propojení mezi aktuálními i staršími problémy s močovým měchýřem a žitými programy, které ji ve své podstatě omezují. Zaměřujeme se na močový měchýř a odkrýváme, co je v něm uloženo za přesvědčení a nesoulady. Klientka si uvědomuje též propojení některých věcí i na vaječníky. Odkrývají se velmi silné strachy (mimo jiné i velmi rozšířený „strach ze změny“), které společně uvolňujeme skrze tělo.

Klientka je unavená (podařilo se zpracovat hodně hlubokých strachů a přesvědčení), ale již necítí strach z nového partnera a při vzpomínce na něj cítí důvěru a klid.

Odchází spokojená.