Jak jste na tom s duchovními silovými zvířaty? Máte? Spolupracujete s nimi nebo tato oblast je pro Vás neznámá?

Já v terapiích ráda pracuji s duchovními zvířaty. Je to úžasná spolupráce a pro klienta vždy velice prospěšná a přínosná. Duchovní zvířata nám doplňují to, co nám v danou chvíli chybí – odhodlání, sílu se zvednout a odejít, sílu postavit se za sebe. Sílu k uzdravení či překročení omezení a mnohé další.

Z poslední doby mám pro vás krásný příklad pomoci od duchovního zvířete.

Klient si zpracovával život, kde byl jakýmsi stavebním inženýrem ve starověkém Egyptě. Tak byl plně pohlcen svoji prací a projektem, který realizoval, že přestal vnímat okolí a začal tlačit na výkon a celou stavbu urychloval. Překážkou mu nebyl ani nedostatek potřebného materiálu. Prostě nakázal použít jen to, co bylo momentálně k dispozici a na chybějící, potřebné, komponenty nehleděl. To se mu však vymstilo, stavba se před dokončením zhroutila (právě kvůli tomu spěchu a netrpělivosti a z toho plynoucího ošizení materiálu) a inženýra to natolik zasáhlo, že dostal mrtvici a po zbytek života byl v obličeji ochrnutý. Z práce ho vyhodili a dlouhé roky, až do své smrti, přemítal o tom, kde se stala chyba a proč tak velkolepý projekt zkrachoval. Po smrti ho trápili výčitky a tak bylo potřeba odpuštění se všemi, které ta událost nějakým způsobem zasáhla. Zde přišla velká úleva, ale zbyl strach z realizace velkých projektů. Přece jenom to nebyla zrovna pozitivní zkušenost, která by práci na velkých projektech podpořila. Naopak v klientovi vyvolala strach z udělání chyby a strach z realizace a účasti na realizaci velkých projektů. Pro obnovení vnitřní rovnováhy a důvěry v nové projekty a i dělání chyb, si klient zavolal duchovní zvíře. Přišel mu černý panter. Přišel, aby mu pomáhal hlídat tu křehkou hranici mezi pracovitostí a posedlostí. Klient byl z něj nadšený. Viděl, že už není potřeba se strachovat a vyhýbat se novým výzvám. Že už má pomocníka, který mu pomůže ohlídat si tu rovnováhu. Kdyby klient „selhal“ a neviděl, že má ve svém nasazení polevit a dát si odstup, zasáhne panter. Ten může jemně. Pokud by klient nereagoval a nerespektoval toto jemné upozornění, je zde ještě jeden mechanismus. Duše zhmotní skrze fyzické tělo nerovnováhu v jednání a to pomocí tělesné indispozice, která donutí klienta se fyzicky zastavit (to máme všichni, komunikace duše, skrze tělo, pomocí onemocnění je všeobecně známa, jen to spousta lidí ignoruje). Toto by mělo být dostatečné varování, aby se klient zastavit a přehodnotil svůj sklon ke spěchu, urychlování, netrpělivosti v procesu tvoření. Panter mu dodal schopnost se stáhnout a trpělivě čekat na správný čas. Netlačit na pilu a dát tomu všemu potřebný prostor a čas a opět se připojit, až když je jasné, že je již vše připravené na posun vpřed. Poté, co se černý panter připojil, klient cítil vnitřní klid a jistotu. Strach z udělání chyby či práce na velkém projektu zmizel.

P.S.: jo a klient si přišel řešit fyzický problém, kdy je omezený v hybnosti a to skrze bolest a poranění šlach, což ho brzdí v jeho velice aktivním životě, plným zajímavých cílů a povinností 🙂 … takže tak asi … vše je propojeno … nic není vytrženo z kontextu … vše má začátek … průběh … návaznost … a konec. Nic se neděje jen tak pro nic za nic a bez souvislostí! A hlavně, nepochopená učení se stále opakují dokola, dokud „natvrdlý“ student – inkarnovaná duše – konečně nepochopí! A tak užívejme svých učení s otevřenou myslí i srdcem a nepodléhejme panice a strachu. Však ono nám to jednou všechno do-cvakne. Jak poslední puzzle do skládačky.