Když si člověk řekne: „Nezvládnu to.“, pak sám rozhodnul o výsledku svého snažení. Vzdal se své síly a moci dosáhnout toho, čeho by jinak dosáhnul.“ (Muhammad Ali)

A jak to máte Vy? Taky se předem vzdáváte vlastní síly nebo umíte ze sebe dostat to nejlepší? Ono říci „To nezvládnu“, „To neumím“, To nejde“, „To je nemožné“, je tak jednoduché. Omlouvá to neschopnost či neochotu vstát a překročit práh vlastní pohodlnosti a komfortní zóny. Proč se překonávat a někdy si sáhnout až na dno svých sil a možností, když stačí říct „To nejde“ a mám klid. No třeba proto, že to co žiji, už mě ničí.  Třeba proto, že tam kde jsem, jsem nespokojený. Třeba proto, že chci opět zažívat radost a naplnění. A takto by se dali popsat desítky listů.

A tak kdykoliv dostanete chuť se vzdát, tak se zastavte. Nadechněte, vydechněte a zeptejte se sami sebe: „vzdání se sám sebe, své síly je opravdu to, co právě chci udělat a co chci žít?“ …

A pokud máte pocit, že na to sami nestačíte, není nic jednoduššího než požádat o pomoc či podporu. Přátele, rodinu, kamarády. A když si to chcete zvládnout sami, aby blízcí nevěděli, můžete si dojít na nějaký workshop či si domluvit konzultaci nebo terapii. Způsobů a cest je vždy více, stačí jen chtít a být aktivní. Vše se pak už samo pěkně poskládá. A tak se nebojte požádat. Třeba bude stačit jen malé nasměrování a pak už budete moci jít sami. Třeba to bude na delší běh, ale to přeci nevadí. Důležité je udělat ten první krok, nevzdat se a jít stále dál … za svým snem … za svým cílem …držet si záměr. A pokud zrovna nevíte o žádném workshopu, tak zde je přehled těch mých a tady najdete přehled mých služeb, které Vám mohou pomoci na cestě k sobě, ke svému středu, své autenticitě a síle.

S láskou Lenka.