Vždycky máme možnost výběru, jak se dívat na svět a události kolem nás. Ne vždy se naše očekávání potkají s realitou a to jsou přesně takové momenty, kdy máme možnost si vybrat, zda realita bude pro nás zklamáním či požehnáním. Třeba takováto laguna. Na reklamních letácích bývá vyfocená z letadla či dronu, kde je fotka následně upravená, aby celý pohled byl prostě dokonalý, bez lidí, stínů a dalších rušivých prvků. Realita pak může být na první pohled zklamáním. Všude lidi, spousta horkého písku, přes který se musíte přebrodit, v zátoce povícero zakotvených lodí a nikde kus stínu. A ta modrá, není tak azurová, jako na zvoucím letáčku … a to vedro tam … a písek i mezi zuby … no stížností by se určitě našlo povícero.

Ale jak už je psáno výše. Je jen na nás, jaký pohled a vnímání situace si nastavíme. Ono to taky může být i takto:

Jedinečná azurově zbarvená laguna. Lidi tu jsou, ale na klasických plážích je jich o stovky více, takže aleluja! máme štěstí. Moře příjemně teplé a klidné s mírně klesající tendencí dna. Ideální na relax a užívání klidné hladiny bez vln. Možnost vyšplhat se na útes a pozorovat celé azurové okolí z nadhledu. Užít si klidnou lagunu i otevřené moře a výhled na okolní skaliska a další laguny. Je to dar! V blízkosti jsou vidět trosky nějakého původního hradního opevnění, pod kterými otvírá svoji bezzubou tlamu veliká jeskyně, takže je zde i možnost dobrodružné výpravy. A hle, zářivě bílé plachetnice odpluly a laguna zůstala nerušená a otevřená volnému moři a přílivu.

A tak si vždy můžeme volit zda budeme cítit VDĚK nebo ZKLAMÁNÍ. I když to někdy není jednoduché, programy z našeho dětství jsou v podvědomí silně ukotveny a výchova a žití generací našich předků, v nastavení na kritiku, nepohodu a vyhledávání chyb, se nesnadno překračují a mění. Ale jde to! Chce to jen mít jasně stanovený cíl a jít si trpělivě za ním. Za svým snem, za svoji jedinečností, za vlastní svobodou prožívání i žití.

A pokud to zatím nedokážete sami, můžu Vás při Vašich prvních krůčcích provázet. A to buď individuálně nebo v rámci skupinových workshopů. Lenka