Vylaďování se a držení se ve svém středu je nyní to nejpodstatnější pro nás všechny.

Venku, ale i uvnitř každého z nás se mele páté přes deváté a transformace nás všech nabírá neskutečné obrátky. Tak se nebojme této neskutečné rychlé a převratné doby. Nese nám velké dary, které zatím nedokážeme docenit. A jak by ne, většina z nás je utopena a ztracena ve svých zamotaných vnitřních uličkách a když se k tomu nabalí chaos a zastrašování, které se na člověka hrnou ze všech médií, tak se není co divit, že jsou lidi vystrašeni, dezorientováni a chytají se každého „dobrodince“, který jim slibuje spásu.

Je ale důležité si uvědomit, že každý se umí a musí spasit sám. Jen sám v sobě, může každý najít klid, lásku, přijetí, pevnost a sílu, ze kterých pak pramení zdraví a tvořivost. A tak nečekejme, že nás spasí nějaký politik svým odchodem nebo příchodem. Soustřeďme se na sebe. Na poznání sama sebe, své temnoty i světla, své minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Zaměřujme pozornost tam, kde cítíme, že to má smysl. Neplýtvejme své síly ve strachu a situacích, které nemůžeme reálně ovlivnit. Udržujme dobré a pevné vztahy, pečujme o své zdraví a vitalitu a to nejen tu fyzickou, ale i duševní.

Tato proměnlivá doba nás neustále staví před nové výzvy. A tak jsme nuceni se zastavit a přehodnocovat. Naciťujeme si své cesty, směrování.

Je to stále ještě ta cesta, kterou chci jít? Je to ještě stále to mé „wau“? Nebo už jsem jinde a toto vše už mě nenaplňuje a jedu jenom na setrvačnost. Odpovědi najdete jen uvnitř sama sebe. A tak se nebojte zpomalit nebo úplně zastavit. Odpočívejte, meditujte, naslouchejte sami sobě. A pokud se na to sami ještě necítíte dost sebejistí, tak napište a společně se na to koukneme.

Někdy mi přijde, že nové výzvy jsou snad mým každodenním chlebem. (No vidíte, můžete si třeba upéct i chleba. Takový domácí chléb, to je něco. Víte, co v něm je, kdo na něj šahal. Máte ho vymazlený od samého začátku. zrovna takový jak je ten můj na obrázku. Pěkně propečený, plný semínek a lásky). Ale to jsem trochu odbočila 🙂. Pardon.

Chtěla jsem psát o tom, že pro mě byla jedna z aktuálních výzev TO, jak se s vámi i nadále setkávat na workshopech, aby nám do toho nezasahovala nestabilní politická ani virová situace. No řešení zas tak těžké není. Naše fyzická setkání prostě přesuneme do on-line roviny. Nejde to sice pro všechny workshopy. Na Kritikovi i Po císařském řezu je prostě nutností být spolu fyzicky a pracovat při vzájemném kontaktu. Ale ostatní workshopy přesunout lze.

A tak už zítra, 21.10.2020, budeme mít první skupinové a zkušební on-line setkání přes Meet. Nebude to přímo workshop. Ale provedu Vás skvělou a jednoduchou technikou na zpracování aktuálních emocístrachů. Bude to taková ZDARMA ochutnávka, pro nás všechny, on-line prostoru a spolupráce. A tak vy, kteří se budete chtít zítra vidět a zkusit, jak nám bude ladit on-line spolupráce, neváhejte a přidejte se k nám!

Na listopad a prosinec pak vypíšu nové termíny na on-line workshopy. Už se moc těším. Konečně se setkám i s Vámi, kteří jste z daleka a nemáte možnost se připojit na workshopy v Praze či Krásné Lípě.

A tak jsem upřímně ráda za tuto bláznivou a nepředvídatelnou dobu. Pomáhá mi překonávat vlastní omezení a neustále mě nutí překračovat hranice vlastní komfortní zóny.

Zkuste to taky, nebojujte a otevřete své srdce novým možnostem. Ano, někdy to může i bolet, ale neskutečně Vás to posune vpřed a to rozhodně za trochu diskomfortu stojí.

Lenka