Jdi na obsah Jdi na menu

Pokora

27. 7. 2016

Pokora… to je to téma, které mě právě provází životem, respektive, které mi život naservíroval k prožívání a každodennímu praktikování.

Co pro Vás toto slovo znamená…ne vždy je správně chápáno a užíváno. Spíš bych řekla, že je spíš zneužíváno či zesměšňováno. Pravý význam asi člověk pochopí až s postupem času, let a zkušeností. Uvědomí si, že má hlubší význam a rezonanci.

A tak se nyní každý den učím s pokorou přijímat obrazy, které mi jsou ukazovány. Byl mi odkryt další úsek, dlouho neviděného. Možná jsem si poodstoupila, že konečně vidím, ze širšího úhlu nebo spíš jiného? Kdo ví, důležité je, že to nyní vidím… vidím „zrcadla“, která mi léta unikala a jsem za to vděčná, a i když některé tyto obrazy nejsou zrovna příjemné, s pokorou je přijímám a děkuji za to, že to konečně vidím a uvědomuji si. A tak postupně odkládám své Ego, pokorně přijímám svá učení a uvědomuji si, že ne ONI, ale JÁ… a to není vždy jednoduché… jsou to mé obrazy… a tak s pokorou přijímám sama sebe, všechny své aspekty, viděné a především ty dlouho neviděné…