Lenka Soukupová

O mně

Jmenuji se Lenka Soukupová.

Po škole jsem se jako vystudovaný logistik vrhla do světa korporátů. No zajímavé prostředí to bylo. Jak rychle jsem tam vlítla, tak rychle jsem po 10 letech utíkala pryč .

Třicítka mě nasměrovala k větší kvalitě prožívání života a vztahů a tak jsem se našla v osobním rozvoji a začala pronikat do tajů a souvislostí jak vlastního, tak i života svých klientů.

Má cesta sebepoznání mě vedla převážně přes vztahové lekce a těžké životní situace.

Nečekaný rozpad rodiny mě donutil jít do hloubky sama sebe a začít se více zajímat o hlubší souvislosti a příčiny toho, co se mi v životě aktuálně dělo a co můj rozum odmítal přijmout a pochopit. Do cesty mi přišla Hlubinná regresní terapie, která mě naprosto uchvátila svoji hloubkou a možností konečně pochopit podstatu toho, proč se mi život obrátil naruby.

Vystudovala jsem všechny tři stupně výcviku, které se v té době vyučovali. Intenzivně jsem pracovala na sobě i se svými klienty, abych cíleně a vědomě posouvala a rozšiřovala své vědomí a povědomí o tom, co vše ovlivňuje naše chování, postoje, myšlenky, emoce, city.

Vše mi najednou dávalo smysl a byla jsem konečně schopná vidět věci a události v širších souvislostech.

Přestala jsem se zlobit na sebe, na druhé.

Přestala jsem vinit život za to „zlo“ co se mi dělo.

A pak už mi to nestačilo. Potřebovala jsem se v oblasti psychosomatiky, Mindfulnes a vědomého žití vzdělávat dál.  To vše mi splnil dvouletý sebezkušenostní výcvik Holistické Regresní Terapie na GETTING BETTER SCHOOL, který je akreditovaný mezinárodní společností pro regresní terapii EARTh, která sdružuje lékaře a terapeuty praktikující regresní terapii z celého světa. ( Více o lékařích a regresní terapii si můžete přečíst zde.)

Vše se mi v životě posouvalo a dávalo hluboký smysl.

Krom těchto dvou zásadních výcviků se celou dobu vzdělávám a pátrám napříč různými spektry lidské psyché, podvědomí, vědomí. Prověřuji funkčnost a přínos různých dalších technik a přístupů k pochopení lidské podstaty a vzorců našeho chování.

Ani další životní mezníky mě z mé cesty sebepoznání a práce s lidmi nesvedli.

Naopak, s každou takovou další životní zlomovou událostí se má potřeba pokračovat jen prohloubila. Ať se jednalo o ztrátu dítěte, rozpad manželství či profesní vyhoření. Vždy se snažím dát si prostor na zotavenou, dopřát si odstup a odpočinek. Hlídat si nadhled a pochopení souvislostí.

Pro nelpění, pro schopnost odpuštění a poučení se.

Nyní je to už více jak 15 let, co provázím a vzdělávám, převážně, ženy, jak opět najít sama sebe, své místo, sebe hodnotu i sebevědomí.

Vycházím při tom ze svých vlastních prožitků, zkušenosti i profesních výcviků.

Však to asi známe všichni, že některé zkušenosti jsou prostě nepřenosné, a o to víc ke svých zlomových životním mezníkům přistupuji s vděkem a pokorou. Pro to vše, co mi dali, pro to vše nepotřebné, co mi vzali a hlavně pro ty neskutečné zkušenosti, které nyní mohou být pevných vodítkem a pověstným světlem na konci tunelu, pro mé klientky.

KNIHY, KTERÉ MOHU VŘELE DOPORUČIT -Lenka Soukupová Terapeutka vědomého žití

A tak díky tomuto všemu co je mojí součástí a mým dlouholetým terapeutickým zkušenostem, Ti mohu být opěrným bodem a pevným průvodcem na Tvé cestě pochopení a sebepoznání.

Těším se na naše setkání.

Lenka