Projekt „Zlozvyk“

Přemýšleli jste někdy o tom, co to vlastně znamená, když si někdo kouše, dloube, otrhává nehty, cucá palec, či si hraje s vlasy či okusuje části svého oděvu? Myslíte, že se jedná o zlozvyk, zahánění nudy, ventilaci stresu či je za tím skryto něco víc? Máte pocit, že takového jedince je potřeba „převychovat“ a „donutit“ ho ke změně svého „společensky“ nepřijatelného chování nebo ho spíše podpořit v nalezení prvotní příčiny tohoto zlozvyku?

Já jsem rozhodně pro volbu číslo 2. Z mého profesního hlediska, jako regresního terapeuta, jsem měla možnost několik takových případů rozkrýt a podívat se ke kořenu problému. Málokdy se jedná jen o jeden problém a už vůbec se nedá říct, že o nic nejde a že se to „přenastaví“ silou a vůlí.

svět lidí

Pokud se někdy něco takového na první pohled „povede“, nejedná se o vyřešení problému, ale jen o jeho zatlačení do větší hloubky, kdy původní stresová situace musí najít jinou cestu, jak se demonstrovat, zviditelnit a přitáhnout k sobě pozornost.

Zajisté je takovýchto „zlozvyků“ víc, než jsem v úvodu článku vyjmenovala a jelikož mě toto téma velice zaujalo, rozhodla jsem se pro takový větší výzkum.

Ráda bych statisticky vyhodnotila, jaké jsou nejčastější příčiny těchto „zlozvyků“ a v jakém roce života nejčastěji vznikají.

Abych takovýto výzkum mohla provést, potřebuji Vaši pomoc a to v podobě vašich alespoň 100 unikátních případů (pro začátek), kde se společně podíváme na skryté příčiny těchto „zlozvyků“. Ráda bych se zaměřila na ty nejčastější, kterými jsou: otrhávání či okusování si nehtů, či oděvu, cucání si prstu (nejčastěji palce), hraní si s vlasy (v takové intenzitě, že se vlasy zacuchají do uzlíků a dredů).

Tímto tedy vyzývám Ty, kteří by se rádi svého „zlozvyku zbavili“ a jsou ochotni pro to něco udělat a ne jen remcat a vymlouvat se, že to tak dělají od mala a že se to už změnit nedá, aby se přidali do tohoto unikátního projektu!

Je jedno, zda jste už dospělý/á a jste připraven/a se podívat do hloubky sebe sama nebo jste rodič, který chce zjistit příčinu „zlozvyku“ svého nezletilého dítěte. Na věku, barvě ani pohlaví nezáleží  .

Důležité je rozhodnutí, že to chcete řešit a jste připraveni čelit vlastním stínům.

Pokud jste to tedy právě VY, prosím, napište mi na e-mail

Do předmětu uveďte „Projekt zlozvyk“ a domluvíme se na naší případné spolupráci.

Abyste měli všechny potřebné informace hned tady, cena za jednu terapie v rámci tohoto projektu je pouze 500,-Kč (namísto standardní ceny za hodinu dálkové terapie, která činí 1.200,-Kč ).

Terapie v rámci tohoto projektu probíhají dálkově. Není tedy překážkou vzdálenost, ani Vaše časová vytíženost, ani karanténa či omezení pohybu, stání či sezení, atd… :-).

Děkuji za podporu s tímto unikátním výzkumem a budu ráda za sdílení a to především těm, které by to mohlo oslovit a pomoci jim s vyřešením jejich „ okusovacích a motacích zlozvyků“.

S láskou Lenka ♥